Pretul de inregistrare in numerar 2017

La 1 ianuarie 2015 au fost introduse noi reglementări care extind în mare măsură domeniul de activitate al persoanelor care desfășoară activități economice, care vor depinde de înregistrarea obligatorie la casa de marcat fiscală a bnet hack. Din ultimul sens, multe cifre vor trebui să cumpere un registru de numerar. Din păcate, atunci este o cheltuială tânără. Deoarece vânzătorii de case de marcat sunt conștienți de faptul că nu are nici un punct în valoare, vor exista cumpărători, nu vor putea să distrugă prețurile. Probabil că atunci când investitorul cumpără un registru de numerar, există o mulțime de investiții. Știți, totuși, că antreprenorii care o fac pentru prima dată se pot baza pe întoarcerea achiziționării unui case de marcat?

Hallu MotionHallu Motion. Aparate corective pentru reglarea vârfului degetului mare

Potrivit art. 111 par. 4 persoane care înregistrează achiziția și valoarea impozitului datorat asupra sumei fiscale, pot deduce din impozit costurile aferente achiziționării tuturor caselor de marcat în valoare de 90% din prețul său, dar nu mai mult de 700 PLN.Ce ar trebui făcut pentru a obține rambursarea costurilor de achiziție ale casei de marcat? Contribuabilul din ultima comandă trebuie să returneze o notificare scrisă în care va informa despre valoarea registrelor de numerar achiziționate. Aceștia sunt puși în fruntea biroului fiscal competent. Prin urmare, este necesar să se facă înainte de efectuarea plății produsului vândut la casa de marcat, care operează. Amintiți-vă că dacă depășim acest sezon, nu vom primi o rambursare, deci merită să țineți cont de timp. Vă rugăm să rețineți, de asemenea, că dacă avem doar un singur case de marcat, nu este necesar ca acesta să fie depus pe un formular special - este suficient să pregătiți caseta de înregistrare a casei de înregistrare în formularul de înscriere. Apoi se poate naște evident, dar merită să reamintim că baza pentru restituirea pentru cumpărarea unui registru de casă va fi o chitanță (sau o dovadă nouă de cumpărare. Să-l păstrăm.Cum indică chestiunea rambursării achiziționării unui registru financiar de numerar în ceea ce privește succesul contribuabililor de TVA? Amintiți-vă că contribuabilii care plătesc TVA sunt în măsură să plătească pentru cumpărarea unui registru de numerar doar în contractul de TVA pentru perioada în care au început vânzările înregistrate cu privire la valoarea fiscală. Plătitorul de TVA, dacă coincide cu tipul lunar, se poate baza pe 25% (deși nu foarte mult 175 PLN din impozitul acordat contului sub forma unui excedent de impozit plătit peste scadență. Într-o situație identică, un contribuabil trimestrial poate plăti 50% din suma care urmează să fie tranzacționată, deși nu este de 350 PLN.